O nás

alt

Príbeh hier The Brainy Band začal, keď sa jeden výnimočný otec a psychológ začal venovať vzdelávaniu detí v rannom a predškolskom veku. Ako to už chodí, myšlienka založiť rozvojový klub pre deti predškolského veku prišla, keď sa stal otcom. Sergey Parkhomenko založil klub pre svojho syna a jeho kamarátov.

V klube vznikalo mnoho nápadov a hier zameraných na zábavné vzdelávanie detí v matematike a logike. Hry sa postupne zdokonaľovali až vzniklo vydavateľstvo The Brainy Band.

Naša spoločnosť WebStores, s.r.o. je na trhu od roku 2008. Od svojho počiatku je zameraná predovšetkým na on-line predaj tovaru pre bábätka a deti, rodiny. Postupne ako rastú naši zákazníci, rastie aj naša spoločnosť. A to ma “núti” neustále hľadať, čo nové a dobré im môžme ponúknuť.

Naša spoločnosť sa stala výhradným distribútorom edukačných stolových hier The Brainy Band pre Slovenskú a Českú republiku, ktoré sú zamerané na rozvoj matematických a logických zručností detí rôzneho veku začínajúc predškolákmi.

Od vzniku myšlienky distribúcie hier The Brainy Band až po jej realizáciu išlo o moje osobné a veľké nadšenie pre tieto hry.

Dôvodov, prečo ma tieto hry zaujali a uchvátili, je viacero, a tu sú tie najdôležitejšie:

  1. K rozvoju matematických a logických zručností dochádza pri vzrušujúcej hre a tak dieťa ani netuší, že sa učí a rozvíja.
  2. Hry ponúkajú možnosť voľby náročnosti herného variantu, a tým je možné hru s dieťaťom prispôsobiť jeho aktuálnym schopnostiam a postupne pridávať na obtiažnosti. Nie je preto frustrované, ak je hra na začiatok pre neho príliš náročná.
  3. Hry sú zaujímavé aj pre dospelých, čo môžem osobne potvrdiť.
  4. Odjakživa mám rada matematiku a mrzí ma, že pre mnoho detí, ale aj dospelých je strašiakom. Pritom deti od útleho detstva prejavujú prirodzený záujem o matematiku a čísla, no nevhodné a staré metódy, ktorým nerozumejú, spôsobia frustráciu a strach z tak krásnej oblasti.

Hry The Brainy Band vystihuje motto: Matematiku sa nemusíte učiť, môžete sa ju hrať!

alt

Tak sa poďme spolu hrať matematiku.
Lea zo spoločnosti WebStores, s.r.o.

Animal