Splittissimo

Vaše deti sa hravo naučia zlomky, ktoré budú počas celej hry využívať pri pridávaní prísad na pizzu.

 • 6+ 8+ 10+
 • 15-20 min
 • Zlomky
 • 2-5 hráčov
€ 13.99
 • Splittissimoje jedinečná kreatívna hra, v ktorej je zložitá téma zlomkov prezentovaná veľmi jednoduchým spôsobom. Deti sa na základe názornej hry dozvedia, ako funguje delenie. Hra predstavuje naozaj zábavnú formu učenia.

  "Signora" si objednala päť osmín s paradajkami!

  Pri tejto hre sa riadne zapotíte, pretože budete pracovať pre slávnu a rešpektovanú taliansku pizzériu Splittissimo. Jej roztomilí klienti si radi objednávajú pizzu po plátkoch. Počas hrania hry si vôbec neuvedomíte, že ste sa stali odborníkom na zlomky.

  Hra je navrhnutá v očarujúcom talianskom štýle. Zahŕňa obdĺžnikové karty s objednávkami a fascinujúce okrúhle Pizza karty. Pizza karty sú vlastne tácky s rôznym počtom plátkov pizze. Okrem syru a olív, pizze obsahujú paradajky, hríby a papriku v rôznych kombináciách, každá pizza môže mať dve extra ingrediencie.

  Deti sa pri hre naučia:
  Porovnanie proporcií a množstva
  Čítanie matematického zápisu zlomku a zjednodušovanie zlomkov
  Vizuálne pochopenie operácii so zlomkami a prácu so spoločným menovateľom.

  Jednoduché pravidlá, jasné už od samého začiatku. Každá hra trvá 15-20 minút

  Všetky karty sú označené jednou, dvoma alebo troma bodkami - tieto bodky označujú náročnosť hrania s danými kartami.

  Reštaurácia Splittissimo ponúka najrýchlejšiu dodávku pizze!

  Existuje niekoľko verzií hry.

  Začnime s najjednoduchšou. Ak hráte s deťmi od päť rokov, používajte iba okrúhle karty. Karty pre začiatočníkov sú označené jednou bodkou (neskôr, ak chcete hru urobiť náročnejšiu, pridajte karty s dvoma alebo tromi bodkami). Každý hráč si vezme tri karty a položí ich pred seba lícom nahor; rovnaký počet kariet sa umiestni do stredu stola tiež lícom nahor (ak chcete, môžete začať hneď hrať náročnejšie verziu, v ktorej si hráču vezmú 4 karty a taktiež 4 karty sú umiestnené na stole). Úlohou je použiť niekoľko kariet na hracej ploche zo stola na zostavenie pizze tak, aby sa počet jej plátkov rovnal počtu plátkov v jednej z vašich pizz. Alebo naopak, môžete si vybrať jednu okrúhlu pizza kartu zo stredu stola a zostaviť ju pomocou niekoľkých vlastných kariet.

  Ak hráte so staršími deťmi, pridajte obdĺžnikové objednávkové karty. Úlohou je zostaviť objednané pizze pomocou kariet na hracej ploche, a to s prihliadnutím na ich veľkosť a prísady. Ak chcete do hry pridať vzrušenie, použite niekoľko špeciálnych kariet, ktoré vám umožnia spomaliť prácu súpera a urýchliť vlastné tempo pomocou objednávok na poslednú chvíľu.

  Všetky verzie hry končia tým, že hráči musia spočítať, koľko celých pízz dajú dohromady. Inými slovami, hráči musia vyrobiť celé pizzy z plátkov, ktoré majú, čo ich znova trénuje v sčítavaní zlomkov.

  Obsah balenia:
  69 okrúhlych pizza kariet
  42 obdĺžnikových kariet s objednávkami
  7 špeciálnych kariet
  Ilustrované pravidlá

 • Stiahnuť pravidlá Stiahnuť pravidlá
Späť na katalóg
Animal